Z myślą o seniorach


21 stycznia 2016
Pomysł na prezent dla babci i dziadka

Nie od dzisiaj wiadomo, że dziadkowie są niezastąpieni, dlatego z okazji ich świąt podaruj im to co najważniejsze. Czyli zdrowie.

Zdrowie w płynie

Toniki i płyny są doskonałą alternatywą dla pigułek, które codziennie łykają nasi seniorzy. Są łatwiejsze w przyjmowaniu i często mają lepszy smak, a do tego nie obciążają dodatkowo żołądka.
Przy wyborze prezentu w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić czemu ma służyć – wzmocnieniu pamięci, czy może serca. Zrezygnuj z preparatów na bazie alkoholu, ponieważ etanol może źle reagować z przyjmowanymi przez seniora lekami.
Osoby cierpiące na nadciśnienie nie powinny przyjmować preparatów z żeń-szeniem, który często jest składnikiem toników. Unikaj również produktów słodzonych glukozą, sacharoza lub glukozowo-fruktozowym syropem, ponieważ podnoszą one poziom cukru we krwi. Lepiej wybierać preparaty dedykowane diabetykom.

Zatrzymać czas

Podaruj swojej babci odrobinę luksusu i wybierz dermokosmetyki dedykowane skórze dojrzałej. Preparaty te prócz właściwości nawilżających silniej niż zwykłe kremy redukują zmarszczki, poprawiają owal twarzy i zwiększają sprężystość skóry. Dzięki takiemu prezentowi babcia poczuje się piękna i poprawi się jej samopoczucie.

SOS dla stawów

Z wiekiem sprawność naszych stawów maleje. Dzieje się tak, ponieważ poziom glukozaminy, budulca związków występujących w chrząstce stawowej, maleje wraz ze starzeniem się organizmu.
Na rynku dostępne są preparaty zawierające glukozaminę w postaci chlorowodorku lub siarczanu, przy czym ta druga postać ma większą wartość terapeutyczną, ponieważ jest łatwiej przyswajalna i korzystniej wpływa na syntezę kolagenu.
Należy pamiętać, że poprawa w funkcjonowaniu stawów nie nastąpi od razu, a czas suplementacji wynosi minimum 6-8 tygodni.

Ciśnienie pod kontrolą

Ciśnieniomierz to gadżet, który każdy senior powinien posiadać. Wyjątkowo przydatnym prezentem będzie elektroniczne urządzenie z dużym wyświetlaczem.


Przeczytaj również