ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ


14 września 2016
CLINIC-WAY-DR-IRENA-ERIS

Sprawdź, co robić by zachować młodość.

Rodzimy się, rozwijamy, osiągamy dojrzałość, a następnie starzejemy się – to naturalne procesy dotyczące naszych organów. Jednak spośród wszystkich tkanek to skóra narażona jest na destrukcyjne działanie czynników zewnętrznych. Nie tylko szybciej ulega zatem starzeniu, ale także jego efekt jest bardziej widoczny.

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się w niewidoczny sposób między 25. a 30. rokiem życia. Cechuje się indywidualnym charakterem zmian i przebiegiem, lecz najbardziej charakterystycznymi jego objawami są pojawiające się na twarzy zmarszczki. W rożnym wieku mają one zróżnicowane natężenie i wygląd. Dlatego też w zależności od wieku wyróżnia się cztery ich typy świadczące o rożnym stopniu zaawansowania starzenia się skóry.

Budulcowe fibroblasty

Kluczową rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają fibroblasty. To komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję jej podstawowych substancji strukturalnych: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To one warunkują fizyczne i mechaniczne właściwości skóry. Utworzone z kolagenu i elastyny włókna budują w skórze swoiste rusztowanie, które sprawia, że jest ona elastyczna i odporna na rozciągnięcia. Z kolei kwas hialuronowy pełni funkcję substancji spajającej włókna, a dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Z wiekiem aktywność fibroblastów spowalnia – zmniejszają się ich zdolności metaboliczne i replikacyjne, co osłabia proces odnowy komórek. Pogarsza się funkcjonalność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura ulega zniszczeniu. To właśnie osłabienie, zniekształcenie i zanikanie z wiekiem elementów podporowych skóry powodują, że traci ona sprężystość i gładkość,
staje się cieńsza, sucha i pomarszczona.

Unikalna formuła

W celu pobudzenia fibroblastów międzynarodowy zespół naukowców opracował unikalną na skalę światową formułę FGF1 LMSTM z technologią transportu dermalnego LIPO-SPHERE. FGF1 LMSTM , czyli reaktywator odnowy skóry, to otrzymane na drodze zaawansowanych technik inżynierii biomedycznej białko o niezwykłej sile działania i potencjale regeneracyjnym. Spowalnia procesy starzenia się skóry i stymuluje ją do samoodnowy.
LIPO-SPHERE Technology to unikalna technologia transportu  dermalnego. Gwarantuje dostarczanie substancji aktywnej w głąb skóry poprzez utworzenie przez mikrosfery lipidowe specyficznej warstwy silnie zwiększającej przenikanie w głąb skóry.

Patent na piękną skórę

Seria Clinic Way Dr Irena Eris to pierwsza linia dermokosmetyków o udowodnionym działaniu odmładzającym i opóźniającym procesy starzenia się skóry, bazującą na unikalnym na skalę światową, odkryciu naukowców: rewolucyjnym REAKTYWATORZE ODNOWY SKÓRY FGF1 LMSTM i technologii transportu dermalnego LIPO-SPHERE. Wzbogacenie formuły o wodę wapienną, o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia, gwarantuje bezpieczną pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej i alergicznej skóry. Kosmetyki Clinic way są hipoalergiczne, nie zawierają alergenów.
Receptury przebadano w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris metodą in vitro na wyizolowanych komórkach skóry, ex vivo na skórze pełnej grubości i in vivo z udziałem pacjentów. Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono wieloośrodkowymi badaniami klinicznymi pod nadzorem zespołu lekarzy klinicznych. Formuła FGF1 LMSTM z technologią transportu dermalnego LIPO-SPHERE została zgłoszona do opatentowania w UP RP.


Przeczytaj również